Zwalczanie pluskiew – skuteczne metody - SILESIA

Zwalczanie pluskiew – skuteczne metody

Zwalczanie pluskiew – skuteczne metody

Pluskwy w domu są nie tylko utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu, ale przede wszystkim stwarzają realne zagrożenie dla człowieka. Pasożyty te żywią się krwią, bytując najczęściej w obiciach łóżek, tapczanów, czy szczelinach w ścianie. Są bardzo trudne do zidentyfikowania oraz zniszczenia. Najczęściej skuteczne bywają jedynie metody profesjonalne, umożliwiające zwalczanie pluskiew.

Oprócz niebezpieczeństwa związanego z ryzykiem przenoszenia chorób przez pluskwy, dodatkową uciążliwością jest zapach, jaki wydzielają. Przypomina on gnijące rośliny. Między innymi dzięki unoszeniu się tej specyficznej woni w pomieszczeniu można poznać, iż zagnieździły się w nim pluskwy.

Jak zwalczać pluskwy?

Każdy, kto choć raz miał do czynienia z tym pasożytem, zastanawiał się, jak zwalczać pluskwy? Próbujemy zwykle metod domowych, naturalnych. Niekiedy jednak pluskwy są tak odporne na działanie jakiejkolwiek chemii, że ich usunięcie sposobami własnymi nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Ważnym elementem walki z pluskwami jest profilaktyka, czyli regularne sprawdzanie miejsc, w których mogą bytować i podjęcie od razu działań, jeśli zauważymy ślady ich obecności w naszym domu.

Jedną z metod stosowanych w walce z tym pasożytem jest wymrażanie suchym lodem o temperaturze sięgającej -78 stopni. Sprawdza się także używanie gorącego powietrza, które pozwala zneutralizować pluskwy, jeśli temperatura osiągnie minimum 65 stopni. Najbardziej skuteczna jest gazowa metoda zwalczania pluskwy, jednakże nie wszędzie może być zastosowana z uwagi na wysoką przenikalność gazu i długie utrzymywanie się w pomieszczeniach.

Dezynsekcja domu

Jeśli zauważymy obecność pluskiew w naszym domu, powinniśmy przedsięwziąć wszystkie możliwe kroki, aby pozbyć się pasożytów. Zatem jak zwalczyć pluskwy łóżkowe? Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy i dezynsekcja domu. Fachowcy potrafią dobrać skuteczne metody walki z pasożytami i wyeliminować je w sposób przyjazny dla środowiska i zdrowia człowieka oraz zwierząt domowych.

Wykonanie dezynsekcji jest najczęściej jedynym sposobem, umożliwiającym eliminację pluskiew z naszego otoczenia. Warto pamiętać także, iż pluskwy rozmnażają się bardzo szybko, dlatego też powinniśmy zacząć działać już w momencie, kiedy zauważymy ślady obecności pluskiew w naszym mieszkaniu.

Pluskwy, mimo że dawno wytępione ze środowiska bliskiego człowiekowi, zaczynają wracać i gniazdować w łóżkach, tapczanach oraz szczelinach w ścianie. Dzięki nowoczesnym metodom zwalczania pluskiew, możliwe jest ich skuteczne wyeliminowanie z naszego domu. Konieczne jest jednak działanie natychmiastowe.

Jak zwalczyć pluskwy łóżkowe?

Osoby, które zauważyły insekty w swoim otoczeniu, zastanawiają się, jak zwalczyć pluskwy łóżkowe domowymi sposobami? Nie jest to proste. Pluskwa jest odporna na wiele czynników, co czyni ją trudnym przeciwnikiem. Często rozpoczynamy od gruntownego wysprzątania mieszkania, włącznie z materacami i szczelinami w łóżku. To dobry sposób, jednakże mało skuteczny. Warto wspomnieć, iż pluskwy łóżkowe bardzo często występują w obiektach noclegowych, stanowiąc poważny problem dla właścicieli hotelu. Wówczas, rozważając, jak zwalczyć pluskwy łóżkowe, trzeba wziąć pod uwagę jedynie radykalne rozwiązania, czyli specjalistyczną dezynsekcję.

Zabieg przeprowadzany jest kilkoma metodami, dopasowanymi między innymi do charakteru obiektu. Jedną z nich jest wysoka lub niska temperatura, na którą pluskwy są wrażliwe. Wówczas wykorzystuje się parowanie, likwidujące pluskwy łóżkowe dorosłe oraz ich larwy. W niektórych przypadkach, w zależności od wielkości kolonii oraz miejsca jej bytowania, stosowane są metody chemiczne, skutecznie eliminujące insekty z naszego otoczenia. Gdzie szukać pomocy fachowców? Jedną z metod jest skorzystanie z internetu i wyszukanie hasła „pluskwy łóżkowe Katowice”. Spośród otrzymanych wyników warto wybrać firmy z branży DDD, specjalizujące się w usuwaniu pluskiew łóżkowych.

Pluskwa w domu czy hotelu to problem nie tylko higieniczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Należy podjąć skuteczne kroki likwidacji kolonii już w pierwszym momencie zauważenia śladów obecności tego insekta w naszym otoczeniu. Dobrze jest skorzystać z profesjonalnych usług dezynsekcyjnych, które definitywnie rozwiążą problem, z wykorzystaniem metod bezpiecznych dla człowieka i zwierząt domowych.