Dezynsekcja - SILESIA

Dezynsekcja

Dezynsekcja, obok deratyzacji, jest jedną z najczęściej wykonywanych czynności. Niszczenie owadów, znajdujących się w pomieszczeniach mieszkalnych, produkcyjnych, czy gospodarczych to podstawowa funkcja tej usługi. Owady nie tylko sprawiają trudności w codziennym funkcjonowaniu, ale także stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia człowieka.

Dezynsekcja obejmuje szereg czynności, wykonywanych na miejscu, aby skutecznie wyeliminować insekty. Najczęściej stosuje się integrowaną metodę zwalczania szkodników (IPM), która łączy w sobie dwa sposoby walki z insektami. Gwarantuje to większą skuteczność całego procesu.

OWADY LATAJĄCE

Jednym z najczęściej spotykanych owadów są muchy. Domowe sposoby są skuteczne jedynie w razie ich niewielkiej aktywności. Duży kłopot pojawia się wówczas, jeśli owady te zasiedlą miejsca przygotowywania, czy magazynowania środków spożywczych. Ciągły dostęp do pożywienia oraz sprzyjające temperatury pozwalają muchom na rozwój. W tej sytuacji, dla zapewnienia bezpieczeństwa klientów, konieczne jest wdrożenie rozwiązań kompleksowych, które wyeliminują muchy z naszego otoczenia.

Owady latające to także niebezpieczne osy i szerszenie. Alergie na jad są bardzo powszechne i wyjątkowo groźne nie tylko dla zdrowia, ale i życia. Gniazda tych owadów w pobliżu domu, na strychu, czy przy dachu to coraz częstszy widok. W takiej sytuacji należy skorzystać z profesjonalnej pomocy, ponieważ samodzielne usuwanie gniazd jest wyjątkowo niebezpieczne.

Sąsiedztwo stojących zbiorników wodnych, czy oczko w ogrodzie, mogą powodować uciążliwości związane z występowaniem komarów. Samodzielne oczyszczanie zbiornika z użyciem specjalnych tabletek chemicznych nie zawsze jest skuteczne. Konieczne jest zastosowanie co najmniej dwóch metod, które efektywnie zwalczą roje komarów w naszym ogrodzie.

Wyjątkowo popularnym szkodnikiem latającym są mole. Podstawowym problemem jest znalezienie gniazda tych insektów. Niekiedy bywa to wyjątkowo skomplikowane, a do likwidacji tych owadów potrzebne jest zintegrowanie kilku skutecznych metod.

dezynsekcja-komar
prusak-dezynsekcja

OWADY BIEGAJĄCE

Karaluchy, są jednymi z częściej spotykanych owadów w naszym domu. Duże możliwości rozrodcze oraz szybka ekspansja powodują, że zaniedbanie może doprowadzić do prawdziwej plagi karaluchów. Skuteczne metody ich zwalczania pozwalają na eliminację kolonii w szybki sposób, z zastosowaniem środków nie oddziałujących negatywnie na człowieka.

Podobne metody stosujemy w przypadku zwalczania prusaków. Najczęściej spotykane są w mieszkaniach i piekarniach. Z tego względu, zauważenie choćby jednego osobnika, powinno spowodować konieczność przeprowadzenia dezynsekcji w pomieszczeniu. Szczególnie, jeśli mówimy o miejscach magazynowania, przetwarzania, czy produkowania żywności.

Niebezpiecznym insektem, często bytującym w mieszkaniach, jest pluskwa. Żywi się krwią, co powoduje że może przenosić poważne choroby na człowieka. Samodzielne usunięcie pluskiew jest wyjątkowo trudne, ponieważ są one z natury bardzo odporne. Jedynie skuteczna dezynsekcja pozwala pozbyć się tych owadów z naszego domu.

Jedną z częściej spotykanych plag owadów w domu, są mrówki faraona. Najchętniej bytują w środowisku wilgotnym i ciepłym. Mieszkanie jest dla nich zatem bardzo dobrym miejscem do założenia gniazda. Trudno pozbyć się tych owadów samodzielnie, dlatego też konieczne jest zastosowanie odpowiednich metod walki z mrówkami.

Mrówki czarne, ze względu na swój rozmiar, są dużo bardziej widoczne, niż wskazane powyżej faraonki. Są także równie trudne do usunięcia, ponieważ szukają gniazd w sąsiedztwie człowieka. W przypadku tego gatunku, również niezbędna jest zintegrowana metoda do walki z nimi. Bywają szczególnie uciążliwe w dużych skupiskach ludzkich, gdzie występuje ciągły kontakt z żywnością.

Niebezpieczeństwo dla zdrowia człowieka niosą także obrzeżki, które mimo niewielkich rozmiarów, potrafią bardzo boleśnie ukąsić. Przenoszą poważne choroby, dlatego też ważne jest skuteczne ich zwalczanie. Jest to o tyle skomplikowane, że każdy dorosły osobnik jest odporny na niskie temperatury i może przeżyć bez pożywienia do 5 lat. Stąd też ich likwidacja wymaga profesjonalnego podejścia i efektywności działania, dostosowanej do cech obrzeżków.

Wszechobecne pajęczyny przy suficie są oznaką, że mieszkanie dzielimy z pająkami. Nienaganny porządek, czy częste sprzątanie, nie pozwolą skutecznie pozbyć się ich z naszego domu. Najskuteczniejsza jest odpowiednia chemia, która dostępna jest dla profesjonalnych firm. Dopiero jej użycie gwarantuje skuteczne wytępienie pająków z naszego otoczenia.

Wzbudzające powszechny strach, ze względu na bardzo groźne powikłania po ukąszeniu, kleszcze są częstym problemem ogrodów przydomowych. Tym bardziej warto zainteresować się specjalistycznym likwidowaniem tych pajęczaków, aby nie narażać siebie i rodziny na problemy zdrowotne. Dostępne środki chemiczne pozwalają na skuteczną eliminację populacji kleszczy z naszego otoczenia.

OWADY PEŁZAJĄCE

Rybiki cukrowe są wszechobecne w naszych domach. Mimo, że bezpośrednio nie przenoszą chorób, są niebezpieczne z uwagi na zanieczyszczanie żywności. Z uwagi na łatwość trawienia celulozy, często odpowiada za zniszczenie naszego księgozbioru. Walka z tym insektem jest wyjątkowo trudna, ponieważ prowadzi on wyłącznie nocny tryb życia.

Często zmagamy się także z problemem larw w naszym domu. Można z nimi skutecznie walczyć, dobierając odpowiednie środki. Larwy bowiem, w okresie przeobrażenia zupełnego, często zagnieżdżają się w środowisku zamieszkałym przez ludzi. Mają wówczas dostęp nie tylko do pożywienia, ale i środowiska z właściwą temperaturą, czy wilgotnością.

OWADY MAGAZYNOWE

Trojszyki są często spotykanymi insektami szczególnie w miejscach, gdzie znajduje się żywność. Magazyny, zaplecza restauracyjne, czy domowe kuchnie to środowisko bytowania trojszyka. W walce z tym owadem konieczne jest zastosowanie metod zintegrowanych, dlatego lepiej powierzyć wykonanie tej usługi specjalistom.

Wołki zbożowe to z kolei kłopot najczęściej rolników, ponieważ owady te bytują na zbożach. Duże zdolności rozrodcze oraz znaczna odporność powodują, że walka z tym insektem bywa trudna. Wymaga zastosowania odpowiednich metod, gwarantujących także bezpieczeństwo żywności.

dezynsekcja-maczny