Fumigacja - SILESIA

Fumigacja Katowice

Fumigacja drewna, inaczej nazywana gazowaniem, jest zabiegiem pozwalającym na efektywne zwalczanie szkodników, bytujących w materiałach o zwartej strukturze. Fumigant, czyli gaz, dociera bowiem w najgłębsze warstwy drewna, likwidując szkodniki odpowiedzialne za niszczenie elementów konstrukcyjnych budynku czy drewnianego wyposażenia.

W naszej ofercie znajduje się profesjonalna fumigacja, prowadzona w Katowicach i okolicznych miejscowościach. Zapewniamy szybką reakcję oraz efektywne pozbycie się szkodników, bytujących zarówno w budynkach, jak i w zbożu. Dysponujemy sprzętem gwarantującym nie tylko efektywność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo prowadzonego zabiegu.

Fumigacja Tychy

Fumigacja w Tychach może obejmować drewniane elementy konstrukcyjne oraz wyposażenie domu. Stosowana jest w sytuacji zauważenia obecności szkodników w otoczeniu człowieka. Pierwszym sygnałem świadczącym o tym, że drewnojady pojawiły się w budynku, są niewielkie ilości drobnych trocin, usypane wokół otworów w drewnie. Kolejnym symptomem, który powinien zwrócić państwa uwagę, jest odgłos przypominający skrobanie, jaki dobiega z elementów drewnianych, zaatakowanych przez szkodniki.

W tym przypadku niezbędna jest fumigacja domu, którą przeprowadzamy pod ścisłą kontrolą aparatury pomiarowej. W budynku umieszczane są specjalne tabletki, z których ulatnia się gaz do takiego stężenia, które zapewnia przeniknięcie fumigantu do wnętrza drewna. Budynek może być ponownie użytkowany po jego gruntownym wywietrzeniu. Nasi pracownicy, przed rozpoczęciem gazowania, szczegółowo poinformują państwa, jak będzie przebiegać fumigacja domu oraz jakie środki bezpieczeństwa obowiązują podczas zabiegu.

Fumigacja zboża

Usługą, którą adresujemy do rolników oraz właścicieli magazynów jest fumigacja zboża. Zabieg przeprowadzamy w budynkach, w których przechowywane jest zboże oraz w silosach. Fumigacja realizowana jest w kilku etapach. Pierwszym z nich są dokładne oględziny obiektu, a następnie jego uszczelnienie. W kolejnym kroku rozkładamy tabletki, z których uwalnia się gaz, odpowiedzialny za likwidację nie tylko insektów, ale także gryzoni i innych szkodników. Zabieg kończy wietrzenie pomieszczeń, po którym można je bezpiecznie eksploatować.

W katalogu oferowanych przez nas usług znajduje się również nowoczesna i skuteczna metoda likwidacji drewnojadów, z wykorzystaniem impregnatu Xilix Gel. Zabieg to nie tylko dezynsekcja, ale przede także impregnacja powierzchni drewnianych. Dzięki unikatowej formule działania żelu doskonale penetruje on drewno, a przy tym jest bezpieczny dla zdrowia. W zależności od rodzaju elementu, który ma zostać poddany dezynsekcji, preparat aplikujemy poprzez spryskiwanie lub nakładanie pędzlem.

Zapraszamy do współpracy! Oferujemy profesjonalne usługi w zakresie fumigacji domów, zboża czy drewnianych elementów wyposażenia. W razie pytań zachęcamy do kontaktu – nasi specjaliści wyjaśnią wszelkie wątpliwości oraz udzielą niezbędnych informacji na temat realizowanych zabiegów, a także zarezerwują wstępny termin ich wykonania.