• KONTAKT

    793 023 058

  • MAIL

    silesiapest@gmail.com

Szkodniki drewna

Szkodniki w drewnie pojawiają się nie tylko w lasach, żerując na drzewach żywych, ale obecne są także w naszym otoczeniu, atakując drewno suche, które wykorzystywane jest do celów budowlanych, dekoracyjnych lub wykończeniowych. Często trudno samodzielnie zlokalizować kolonię szkodników, gdyż ich aktywność jest widoczna dopiero po pewnym czasie, kiedy okazuje się, iż elementy drewniane są poważnie uszkodzone przez korniki, kołatka, czy spuszczela.

Szkodniki drewna kojarzone są z zazwyczaj kornikiem. To najbardziej znany przedstawiciel pasożytów bytujących w drewnie. Innymi są między innymi: spuszczel pospolity, wyschlik, krokwiowiec, skórnik, czy kołatek domowy. Wszystkie wymienione owady niszczą skutecznie strukturę drewna, drążąc wewnątrz korytarze. Niezauważenie w porę obecności tych szkodników może spowodować poważne straty nie tylko w drzewostanie, ale także w budynkach, gdzie się osiedlą. Aby przeprowadzić skuteczne zwalczanie szkodników drewna, niezbędne jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy w tym zakresie. Zajmujemy się usługami identyfikacji i likwidacji szkodników drewna, wykorzystując najnowocześniejsze metody, gwarantujące efektywność i bezpieczeństwo.

Szkodniki drewna suchego

Szkodniki drewna suchego są trudnym przeciwnikiem dla osoby, która nie ma doświadczenia w ich zwalczaniu. Nie łatwo jest dostrzec obecność szkodników we wstępnej fazie inwazji. W razie zauważenia niewielkich otworów w drewnie, granulek trocin, powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy w podłodze, meblach lub boazerii nie osiedliły się owady, mogące zniszczyć wyposażenie mieszkania lub elementy konstrukcyjne domu.

Szkodniki drewna w domu pojawiają się bardzo często w miejscach, w których znajduje się dużo komponentów drewnianych, zapewniających stały dostęp do pożywienia. Ich naturalnym środowiskiem bytowania mogą być meble, podłoga, boazeria czy części konstrukcyjne budynku. Ich obecność można stwierdzić często po specyficznych odgłosach, które są wynikiem pracy żuwaczek owada. Nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie zwalczania szkodników pozwala na identyfikację szkodników, a także wdrożenie skutecznych metod ich zwalczania.

Szkodniki drewna zwalczanie

Wiedząc, iż w naszym otoczeniu osiedliły się szkodniki drewna, ich zwalczanie wymaga wiedzy i zastosowania profesjonalnych metod. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem oraz środkami chemicznymi, które skutecznie likwidują wszystkie rodzaje szkodników. Efektywnie eliminujemy także szkodniki drewna latające, dopasowując odpowiednie metody. W zależności od zidentyfikowanego gatunku owada, wykorzystujemy między innymi sposoby mechaniczne, chemiczne, fizyczne oraz fumigację. Wybieramy najlepszą metodę, po zapoznaniu się z obiektem, w którym zauważono obecność szkodników, a także po szczegółowej identyfikacji gatunku insekta.

Od początku realizacji usługi ściśle współpracujemy z Klientem, wspólnie decydując o metodach, jakie będą zastosowane do zwalczania szkodników. W razie zauważenia inwazji drewnojadów w meblach proponujemy ich fumigację, czyli gazowanie, które skutecznie usuwa większość gatunków szkodników. Zwalczamy także szkodniki drewna sosnowego oraz szkodniki drewna dębowego.

Szkodniki drewna

Nasze usługi kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Zwalczamy szkodniki drewna niezależnie od ich gatunku oraz miejsca, w którym się osiedliły. Każdy drewnojad stwarza ogromne ryzyko poważnych uszkodzeń elementów drewnianych, dlatego też prace prowadzimy kompleksowo, rozpoczynając od gruntownej wizji lokalnej. Istotne jest także dobranie penetrujących metod likwidacji szkodników, które skutecznie wyeliminują larwy drewnojada, mogące stanowić źródło ponownej inwazji.

Jednym z częściej spotykanych w naszej pracy szkodników jest kołatek domowy, który osiedla się nawet w bardzo starym drewnie iglastym i liściastym. Wyschlik grzebykorożny z kolei najczęściej bytuje w drzewach liściastych, drążąc korytarze o średnicy ok. 2 mm. Dysponujemy wiedzą i środkami, które pozwalają na skuteczne zwalczenie wielu rodzajów drewnojadów takich jak: krokwiowiec piłkorożny, skórnik słoniniec oraz najpopularniejszy – kornik. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty. W razie zauważenia obecności jakichkolwiek szkodników, zaproponujemy Państwu skuteczne metody ich likwidacji, które zapobiegną dalszemu niszczeniu elementów drewnianych przez te owady.