Xilix Gel – skuteczne wsparcie w zwalczaniu szkodników drewna - SILESIA

Xilix Gel – skuteczne wsparcie w zwalczaniu szkodników drewna

Xilix Gel – skuteczne wsparcie w zwalczaniu szkodników drewna

Drewniane elementy konstrukcyjne oraz wszelkie inne przedmioty czy rzeźby wykonane z tego naturalnego surowca wymagają regularnej konserwacji. Obejmuje ona głównie ochronę przed różnymi gatunkami drewnojadów, takich jak spuszczel pospolity. Dobrą praktyką w tym względzie jest nie tylko usuwanie skutków pojawienia się owadów w drewnie, ale efektywne zapobieganie ich pojawianiu się.

Obecnie, za sprawą rewolucyjnych preparatów, jak Xilix Gel, możliwe jest połączenie konserwacji oraz skutecznego zwalczania szkodników drewna. Preparat, z którego korzystamy, wykonując oferowane usługi, można stosować do zabezpieczenia drewna i usunięcia z niego owadów zarówno wewnątrz domu, jak i poza nim. Jego największą zaletą jest potwierdzona skuteczność i możliwość używania do drewna każdego gatunku. Jak przekonują sami użytkownicy, Xilix Gel to skuteczne wsparcie w zwalczaniu szkodników drewna.

Czym jest Xilix Gel?

Xilix Gel to innowacyjna formuła, oparta na związku chemicznym o nazwie permetryna, pozwalającym jednocześnie na impregnację drewna każdego gatunku oraz zwalczenie szkodników drewna, w tym zwalczanie korników. Żelowa konsystencja jest łatwa do aplikacji. Powierzchnię drewnianych elementów można preparatem pokryć bezpośrednio albo zastosować metodę natrysku. Przy aplikacji nie jest konieczne wykonywanie iniekcji ani odwiertów, dlatego nadaje się też do stosowania na materiałach zabytkowych.

Płynna formuła przenika do głębszych warstw drewna, likwidując larwy oraz dorosłe osobniki. Xilix Gel można stosować do elementów konstrukcyjnych domu, znajdujących się w jego wnętrzu, np. więźbie dachowej, ale też na wolnostojących obiektach wykonanych z drewna, np. altanach ogrodowych. Jego zaletą jest też brak odbarwień na powierzchni drewna.

Jakie o Xilix Gel opinie mają jego użytkownicy?

Przeglądając wpisy internetowe dotyczące Xilix Gelu, opinie najczęściej koncentrują się właśnie na jego podwójnym, niezwykle skutecznym działaniu. Preparat pozwala oszczędzić czas oraz pieniądze, ponieważ używając jedynie jednego środka, można zarówno pozbyć się szkodników niszczących drewno, jak i wykonać niezbędną impregnację jego powierzchni. Dwukierunkowe działanie Xilix Gelu w opiniach użytkowników jest mocno i często podkreślane.

Kiedy warto sięgnąć po Xilix Gel?

Po Xilix Gel warto sięgnąć w dwóch przypadkach. Pierwszym z nich jest chęć zabezpieczenia powierzchni drewnianych elementów oraz wykonania wymaganej w ich przypadku, regularnej impregnacji. W takich wypadkach preparat stosuje się na elementach nowych, np. na świeżo postawionych więźbach dachowych. Z równie dobrym skutkiem można zastosować go na elementach po wykonanej fumigacji, aby odpowiednio zabezpieczyć drewno przed pojawieniem się kolejnych szkodników.

Drugą sytuacją, w której sprawdzi się Xilix Gel, jest zauważenie pierwszych oznak żerowania drewnojadów np. w elementach konstrukcyjnych. Najbardziej charakterystycznymi objawami pojawienia się owadów są słyszalne dźwięki dobiegające z elementów drewnianych, przypominające skrobanie oraz niewielkie otwory, przez które szkodniki dostały się do środka.

Xilix Gel – cena

Samodzielne nakładanie Xilix Gelu, szczególnie na dużych czy trudno dostępnych powierzchniach, może być kłopotliwe i czasochłonne. Dlatego warto skorzystać z oferowanych przez nas profesjonalnych usług. Do przeprowadzanych prac związanych z impregnacją i zwalczaniem drewnojadów wykorzystujemy właśnie Xilix Gel. Cena takiej usługi jest zawsze ustalana indywidualnie ze względu na konieczność omówienia szczegółów, ilość wykorzystanego preparatu, liczbę elementów oraz ich całościową powierzchnię.