• KONTAKT

    793 023 058

  • MAIL

    silesiapest@gmail.com

Skąd biorą się i jak zwalczyć prusaki w domu?

Karaczany prusaki bardzo często pojawiają się w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Są to małe insekty o brązowoczerwonej barwie, z owłosionymi odnóżami i długimi czułkami. Choć prusaki mają skrzydła, nie potrafią latać. Owady te żywią się odpadami biologicznymi – okruchami pieczywa, resztkami owoców, włosami. Nawet jeśli przykładamy sporo uwagi do tego, by utrzymać naszą przestrzeń w jak najlepszym porządku, nadal jesteśmy narażeni na pojawienie się prusaków

Insekty te szybko się poruszają, dlatego często sprawiają problem mieszkańcom bloków. Wystarczy, że prusaki założą gniazdo u jednego z lokatorów, by za kilka dni opanować większość mieszkań  –  dynamicznie bowiem powiększają swoją kolonię. Już nawet jeden okaz prusaka w bloku jest powodem do działania w kierunku dezynsekcji. Prusaki często wychodzą ze zsypów na śmieci, zagnieżdżając się w niewielkich, zaciemnionych szczelinach. Obecność prusaków w domach jednorodzinnych także nie jest rzadkością, dlatego warto wiedzieć, jak skutecznie eliminować źródło problemu.

Jak zwalczyć prusaki?

Istnieją domowe sposoby na pozbycie się prusaków, jednakże nie udowodniono, że są one skuteczne i przynoszą długotrwałe efekty. Jednym z zabiegów zlikwidowania karaczanów samodzielnie jest pokruszenie ususzonych liści laurowych i umieszczenie ich w miejscu, w którym ostatnio widzieliśmy prusaki. Podobne działanie powinny przynieść kwiaty złocienia dalmatyńskiego (wyglądem przypominające stokrotkę pospolitą), czy proszek do pieczenia zmieszany z cukrem pudrem. 

Żadna z domowych metod nie da nam gwarancji zwalczenia kolonii prusaków. Owady te są odporne na brak pożywienia i mogą przeżyć bez niego nawet 40 dni. Dodatkowo działanie na własną rękę wymagać będzie od nas systematyczności i sporej ilości pracy, a co za tym idzie –  czasu. Dlatego najlepiej powierzyć to zadanie specjalistom z Silesia Pest i zaoszczędzić sobie stresu.

Eliminacja prusaków w domu z Silesia Pest

Nasza firma korzysta z profesjonalnego sprzętu i wysokiej jakości środków owadobójczych, co w połączeniu z wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem, pozwala całkowicie zwalczyć prusaki w Państwa domach. Dbamy o zdrowie naszych klientów, dobierając do dezynsekcji chemię w pełni bezpieczną dla ludzi. Ofertę eliminowania prusaków kierujemy zarówno dla osób fizycznych, jak i do przedsiębiorców, właścicieli lokali gastronomicznych, hoteli oraz placówek sektora publicznego. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania!