Pluskwy łóżkowe – zwalczanie skutecznymi metodami - SILESIA

Pluskwy łóżkowe – zwalczanie skutecznymi metodami

Pluskwy łóżkowe – zwalczanie skutecznymi metodami

Obecność pluskiew łóżkowych w domu jest oczywiście niezwykle uciążliwa dla wszystkich mieszkańców. Ugryzienia pluskwy łóżkowej pozostawiają bowiem na ciele nieestetyczne, czerwone plamy, które podrażniają skórę i często budzą niesmak. W jaki sposób pluskwy łóżkowe osiedlają się w lokalach i jak skutecznie się ich pozbyć?

Wiele osób żyje w przekonaniu, iż pluskwy łóżkowe zamieszkują jedynie mieszkania zaniedbane, jednak fakt ten nie ma pokrycia w rzeczywistości. Szkodniki te wolą nawet czyste przestrzenie, gdyż zabrudzenia utrudniają im poruszanie się. Pluskwy łóżkowe wykazują odporność na sporo czynników zewnętrznych, a jednocześnie posiadają umiejętność łatwego przemieszczania, przez co w prosty sposób mogą przedostać się z jednego lokum do drugiego. Osoby, które zwalczają pluskwy łóżkowe, często nieświadomie przynoszą je ze szpitali, schronisk dla zwierząt, hoteli czy nawet miejsca pracy.

Pluskwy łóżkowe – zwalczanie

Pluskwy łóżkowe, jak sama nazwa wskazuje, zamieszkują głównie materace, kanapy i fotele. Oprócz tego, pluskwy łóżkowe lubią takie miejsca jak książki, ramy do obrazów, przestrzeń za boazerią oraz listwy podłogowe. Jak rozpoznać, a następnie pozbyć się pluskiew łóżkowych? Na obecność pluskwy łóżkowej może wskazywać kilka aspektów – ślady krwi na pościeli czy materacu, powstałe na skutek ukąszenia owadów; jaja i wylinki larw oraz nieprzyjemny, duszący zapach, jaki rozpylają.

Zwalczanie pluskiew łóżkowych z pewnością nie należy do zadań łatwych. Pluskwy łóżkowe są wyjątkowo odporne i mogą przeżyć nawet do 2 lat bez żywiciela, przechodząc w stan podobny do hibernacji. Chcąc pozbyć się pluskiew łóżkowych szybko i skutecznie, warto zlecić to zadanie profesjonalnemu zespołowi specjalistów.

Zwalczanie pluskiew Śląsk

Nasza firma zajmuje się kompleksowym zwalczaniem pluskiew na Śląsku – w Sosnowcu i okolicznych miejscowościach, na zlecenie klientów z sektora prywatnego oraz biznesowego. Jak działamy? Fachowcy po rozmowie z kontrahentem, a także inwentaryzacji pomieszczenia, dobierają najbardziej skuteczną metodę walki z pasożytami, która jednocześnie będzie działała prewencyjnie. Pluskwy łóżkowe zwalczane są w sposób przyjazny dla środowiska i zdrowia człowieka oraz zwierząt domowych. Zapraszamy do kontaktu, by omówić szczegóły współpracy oraz poznać przebieg procesu zwalczania pluskiew na Śląsku.