• KONTAKT

    793 023 058

  • MAIL

    silesiapest@gmail.com

Opryski dezynfekcyjne

Dezynfekcja jest dziś nie tylko zalecana, ale w niektórych miejscach wręcz konieczna, biorąc pod uwagę przede wszystkim obecność wirusa w naszym otoczeniu. Samodzielne odkażenie wnętrz nie wyróżnia się dużą skutecznością, dlatego też wymagane jest profesjonalne działanie, jakim są między innymi opryski dezynfekcyjne.

Metoda dopasowywana jest do rodzaju pomieszczenia, jakie ma zostać oczyszczone. Celem zabiegu jest pozbycie się wszystkich mikroorganizmów chorobotwórczych i stworzenie niemal sterylnej przestrzeni, w której bezpiecznie może przebywać człowiek. Dezynfekcja może być przeprowadzona zarówno w pomieszczeniach produkcyjnych, magazynowych, jak i w biurach czy w pojazdach.

Dezynfekcja hal

Jednym z największych wyzwań, jakie staje przed właścicielami zakładów produkcyjnych i przetwórczych, jest skuteczna dezynfekcja hal. W tym przypadku nie wystarczą tradycyjne metody – konieczne jest zastosowanie sposobów przewidzianych do oczyszczania dużych powierzchni. Wówczas doskonale sprawdzają się opryski przestrzenne, gwarantujące efektywne pozbycie się zagrożenia i szybką dezynfekcję całej powierzchni hali.

Oprócz właściwie dobranej metody liczą się także wysokiej jakości środki dezynfekcyjne, które likwidują drobnoustroje. Ważne jest więc dopasowanie ich tak, aby były nieszkodliwe dla człowieka czy zwierząt domowych, ale bezwzględne dla wirusów i bakterii. Dla zwiększenia skuteczności zabiegu, w niektórych miejscach oraz na terenach otwartych, wykorzystywane są opryski grubokropliste, pozwalające aplikować preparaty odkażające z wyjątkową precyzją.

Dezynfekcja biur i pojazdów

Jak wspomnieliśmy, dezynfekcja biur jest dziś niemal koniecznością, przede wszystkim w miejscach, w których obsługiwani są klienci z zewnątrz. W ofercie firm profesjonalnie zajmujących się usługami dezynfekcyjnymi można znaleźć zamgławianie ULV, stosowanie najczęściej w pomieszczeniach biurowych oraz do dezynfekcji samochodów. Czym charakteryzuje się ta uniwersalna metoda?

Zamgławianie minimalizuje zużycie preparatów biobójczych, ale mimo to cechuje się wyjątkową skutecznością. Środki dezynfekcyjne, w postaci małych kropelek, rozprowadzane są w pomieszczeniu za pomocą generatora zimnej mgły. Dezynfekcja pojazdów czy biur z wykorzystaniem tego sposobu jest zabiegiem efektywnym, ponieważ preparaty odkażające docierają w każde miejsce, likwidując wirusy, bakterie, grzyby czy inne mikroorganizmy stanowiące zagrożenie dla człowieka.

Opryski odkażające to dziś jedna z najczęściej stosowanych metod dezynfekcji, zarówno w obiektach produkcyjnych, magazynowych, jak i w biurach czy w samochodach. Dzięki wysokiej skuteczności preparatów biobójczych możliwe jest oczyszczenie wnętrza nie tylko szybko, ale przede wszystkim skutecznie. Istotne jest jedynie, aby zabiegi te zlecać profesjonalistom, dysponującym odpowiednim sprzętem, wysokiej jakości preparatami oraz legitymującym się wiedzą praktyczną, co przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo i skuteczność dezynfekcji.