Jak pozbyć się rybików? - SILESIA

Jak pozbyć się rybików?

Jak pozbyć się rybików?

Rybiki cukrowe to stali bywalcy naszych mieszkań. Mimo że nie są groźne dla człowieka, wywołują uzasadniony dyskomfort, dlatego tak chętnie z nimi walczymy. Nie jest to jednak bitwa wyrównana, ponieważ rybiki najczęściej swoim sprytem oraz nocnym trybem życia ją wygrywają. Trzeba ogromnej determinacji oraz odpowiednich środków, by skutecznie pozbyć się tego insekta z naszego otoczenia.

Określenie rybiki łazienkowe nie jest bezpodstawne. Gromadzą się one bowiem w miejscach ciemnych, o wysokiej wilgotności. Łazienka jest więc dla nich najlepszą kryjówką, o czym można się łatwo przekonać, gdy po zmroku włączymy światło w toalecie. Wówczas można zauważyć srebrne robaki, które dość szybko przemieszczają się pod meble, wannę czy w inne miejsca, w których mogą się schronić.

Jak pozbyć się rybików?

Pytanie, jak pozbyć się rybików, zadaje sobie każdy, kto ma do czynienia z tym insektem. Próbujemy zwykle najprostszych domowych metod, do których można zaliczyć na przykład umieszczanie w niewielkich pojemniczkach lawendy lub soku z cytryny. Bardzo ważne jest także wietrzenie pomieszczenia, aby zminimalizować poziom wilgotności. Niektórzy korzystają dodatkowo z ziół i ostrych przypraw, które rozkładają w różnych miejscach.

Jak nietrudno się domyślić sposoby te działają jedynie chwilowo. Jeśli mamy do czynienia z większą kolonią rybików, trudno będzie się ich pozbyć partyzanckimi metodami. Kolejnym rozwiązaniem na rybiki w łazienkach są preparaty dostępne w sklepach ogrodniczych i chemicznych. Również i w tym przypadku możemy ponieść klęskę, gdyż srebrzyki wykazują się ogromnym sprytem. Co trzeba zrobić?

Rybik cukrowy zwalczanie

Jeśli naprawdę dokuczliwa jest obecność rybika cukrowegozwalczanie tego insekta najlepiej powierzyć specjalistom. Silesia-Pest oferuje usługi dezynsekcji pomieszczeń, pozwalające skutecznie wyeliminować srebrzyki z mieszkań. Podstawą efektywności metod profesjonalnych jest dostęp do specjalnych preparatów, a także rozmieszczenie ich w miejscach, w których rybiki przebywają najczęściej.

Nie zmienia to jednak faktu, że należy dbać o odpowiednią wilgotność w łazience, czyli wietrzyć ją regularnie lub sprawdzić działanie wentylacji mechanicznej. Rybiki bowiem mogą wrócić, szczególnie jeśli znajdą sprzyjające warunki, a takim jest mocno wilgotne, ciepłe i zaciemnione pomieszczenie. Korzystając z usług Silesia-Pest, oferującej zwalczanie srebrzyków na terenie Katowic, Sosnowca, Tychów oraz pozostałych miast aglomeracji śląskiej, zyskacie także profesjonalną poradę, jakie kroki przedsięwziąć, aby rybiki ponownie nie osiedliły się w waszym mieszkaniu.

Czy można łatwo wyeliminować rybiki cukroweZwalczanie tego owada nie należy do najprostszych, dlatego jeśli borykacie się z obecnością srebrzyków, skorzystajcie z profesjonalnej pomocy. Jest to gwarancja skuteczności i długotrwałego efektu.