• KONTAKT

    793 023 058

  • MAIL

    silesiapest@gmail.com

pluskwa łóżkowa

Czym zwalczać pluskwy łóżkowe?

W naszych domach jest wiele różnorodnych organizmów, które mieszkają na co dzień razem z nami. Niektóre z nich są na tyle uporczywe, że jak najszybciej powinniśmy je zwalczyć. Jednak w jaki sposób działać szybko i skutecznie? Sprawdzamy.

Pluskwy łóżkowe – podstawowe informacje

Pluskwy łóżkowe to owady, które należą do tych najbardziej znienawidzonych przez ludzi. Wszystko przez ich sposób odżywiania się. Owady te nie mają skrzydeł i żywią się krwią organizmów stałocieplnych. Są to między innymi ludzie. W naturze rozwijają się one między innymi w gniazdach ptaków oraz jaskiniach nietoperzy. Najlepiej rozwijają się w temperaturze od 20 do 26°C. Ich ewolucja sprawiła, że coraz częściej dostosowują się do środowisk zamieszkiwanych przez człowieka. Aby mieć pewność, że mamy do czynienia z pluskwami łóżkowymi należy dokładnie obejrzeć swoją sypialnię. Owady są dostrzegalne gołym okiem. Dodatkowo ich obecność możemy poznać po licznych ukąszeniach, które są wyjątkowo swędzące.

Zwalczanie pluskiew łóżkowych

Każdy, kto miał z nimi styczność wie, jak irytujące i niebezpieczne są dla nas pluskwy łóżkowe. Jak się ich pozbyć? Przede wszystkim należy dokładnie posprzątać oraz wynieść niepotrzebne meble z pokoju. W ten sposób ograniczymy kryjówki, w których znajdują się pluskwy łóżkowe. Zwalczanie rozpoczynamy od zaopatrzenia się w niezbędne środki chemiczne. Tylko one są w stanie skutecznie wyeliminować nie tylko dorosłe owady, ale również jaja i larwy. Dobrym sposobem jest również zaopatrzenie się w specjalistyczną parownicę, która zabija pluskwy łóżkowe wysoką temperaturą. Podczas zwalczania tych owadów nie możemy zapominać o zachowaniu najwyższego stopnia higieny. Codziennie sprawdzajmy swój materac wraz ze sprężynami oraz prześcieradłem. Każda samica pluskwy łóżkowej jest w stanie znieść nawet kilkaset jaj w ciągu kilku dni.

Jak się pozbyć pluskiew łóżkowych, gdy samodzielny czynności nie dają rezultatu? W takim przypadku ostatecznością będzie wezwanie odpowiednich fachowców, którzy dysponują profesjonalnym sprzętem do dezynsekcji. Dzięki niemu są oni w stanie dotrzeć w każdy zakamarek naszego domu. Mowa tutaj przede wszystkim o listwach oraz kratkach wentylacyjnych.

Pluskwy łóżkowe to owady, które należy zwalczać stanowczo oraz jak najszybciej. W tym celu powinniśmy zaopatrzyć się w silne środki chemiczne lub poprosić o pomoc profesjonalistów w dziedzinie dezynsekcji. Dzięki temu unikniemy wielu problemów zdrowotnych, które wynikają z ukąszeń tych bezskrzydłych owadów.