• KONTAKT

    793 023 058

  • MAIL

    silesiapest@gmail.com

DEZYNFEKCJA

Konieczność wykonania dezynfekcji w domu, czy firmie powodowana jest różnymi czynnikami. Zalanie pomieszczenia, sanitarne oczyszczanie sali chorych lub gabinetu lekarskiego, pomieszczeń z klimatyzatorami, czy pomieszczeń po zgonie są najczęstszymi przyczynami.

Profesjonalnie przeprowadzona dezynfekcja pozwoli pozbyć się wirusów, bakterii i grzybów, które w wyniku różnych okoliczności pojawiły się w danym pomieszczeniu. To usługa coraz częściej stosowana także w domach prywatnych, gdzie możemy spotkać się z drobnoustrojami w wyniku zalania, zabrudzenia, czy śmierci człowieka.

CO TO JEST DEZYNFEKCJA?

 

Dezynfekcja to likwidacja wirusów, bakterii czy grzybów zlokalizowanych w konkretnym pomieszczeniu, z wykorzystaniem odpowiedniej techniki. Wszystkie zabiegi umożliwiają skuteczną eliminację drobnoustrojów, z wykorzystaniem odpowiednio dobranych do otoczenia technik.

Zabieg dezynfekcji przeprowadzany jest z użyciem środków fizycznych np. pary wodnej, czy promieniowania UV. Wykorzystuje się także środki chemiczne, które rozpylane w odpowiednim stężeniu i wilgotności, pozwalają efektywnie zwalczyć drobnoustroje. Skuteczność dezynfekcji zależy m.in. od czasu, na jaki pozostaną w pomieszczeniu chemikalia. Ważna jest także temperatura i wilgotność, którą profesjonalna firma dostosowuje do rodzaju użytych środków oraz pomieszczenia, w którym prowadzona jest dezynfekcja.

DEZYNFEKCJA MIESZKANIA

Do tej pory najczęściej kojarzyliśmy dezynfekcję ze szpitalami, czy gabinetami lekarskimi. Dziś nierzadko wykorzystywana jest w domu, dzięki czemu możemy uzyskać przestrzeń oczyszczoną i pozbawioną drobnoustrojów. Główną przyczyną korzystania z usług profesjonalnej firmy w domu, jest zalanie mieszkania. Rozwijające się grzyby, czy bakterie powodują realne zagrożenie dla zdrowia człowieka.

Dezynfekcja mieszkania to także oczyszczenie wnętrza po ciężkiej chorobie, kiedy wirusy lub bakterie mogły skutecznie zadomowić się w pomieszczeniach. Zwykłe, domowe sposoby, czy wielokrotne pranie dywanów, pościeli lub zasłon, nie są na tyle skuteczne, aby wyeliminować ryzyko rozprzestrzeniania się drobnoustrojów w mieszkaniu. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnej oferty w tym zakresie.

Wykonanie dezynfekcji jest także niezbędne w razie awarii kanalizacji i zalania pomieszczenia fekaliami. Drobnoustroje mogą wówczas bardzo szybko rozprzestrzenić się w mieszkaniu, a domowe sposoby jedynie powierzchniowo usuną zanieczyszczenia. Profesjonalnie wykonana dezynfekcja zlikwiduje wszystkie mikroorganizmy, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu.

Zajmujemy się także oczyszczaniem balkonów z odchodów gołębi, które potocznie nazywane są latającymi szczurami. Przydomek jest bezpośrednio związany z niebezpiecznymi wirusami i bakteriami, które mogą być przenoszone na człowieka poprzez kontakt z odchodami tych ptaków. W sytuacji, kiedy gołębie zagnieździły się w pobliżu naszego balkonu, konieczne jest wykonanie dezynfekcji wszystkich zanieczyszczonych powierzchni.