• KONTAKT

    793 023 058

  • MAIL

    silesiapest@gmail.com

DERATYZACJA

Myszy, szczury, krety, czy nornice niespodziewanie pojawiają się w naszym otoczeniu. Nie jest to wynikiem zaniedbań porządkowych, ale naturą tych zwierząt. W poszukiwaniu pożywienia zakładają swoje gniazda nie tylko w pobliżu domów, ale także w ich wnętrzu. Najczęściej próbujemy walczyć domowymi sposobami, które nie zawsze są skuteczne.

Co to jest deratyzacja? 
To metoda zwalczania szkodników metodami chemicznymi, fizycznymi, czy biologicznymi. Większość z nas przekonała się zapewne o nieprzyjemnym doświadczeniu, jakim jest obecność w naszym otoczeniu szkodników. Nie tylko zniszczone mienie, ale ryzyko przeniesienia chorób powoduje, że próbujemy często zwalczać je samodzielnie. Najlepiej skorzystać z profesjonalnej oferty, skutecznie pozbywając się intruzów.

deratyzacja 03

LIKWIDACJA SZKODNIKÓW

Odpowiednio dobrane do gatunku szkodnika metody deratyzacyjne gwarantują bezpieczne i skuteczne jego pozbycie z naszego otoczenia.

Jednym z najczęstszych nieproszonych gości w naszych domach jest mysz domowa. Chętnie zakłada gniazda w sąsiedztwie człowieka, gdzie ma zapewniony dostęp do pożywienia. Można skutecznie walczyć z populacją myszy z użyciem zarówno metod chemicznych, jak i fizycznych. Deratyzacja i odpowiednio dobrane pułapki, chwytaki czy trutki, dają wyjątkowe efekty.

Mysz paletowa z kolei spotykana jest na ogół przy transportach, gniazduje w paletach, stąd jej nazwa. Zauważenie tego szkodnika w naszym otoczeniu powinno spowodować próbę ograniczenia jego rozprzestrzeniania się. Odpowiednie środki pozwolą na szybką likwidację, co uniemożliwi tworzenie gniazd w naszym domu.

Usuwanie szkodników obejmuje także szczura domowego. Jest to jeden z największych gryzoni, którego możemy spotkać w naszym otoczeniu. Wzbudza strach, jest wyjątkowo zwinny, co utrudnia jego likwidację domowymi sposobami. Odpowiedni dobór metod pozwoli pozbyć się szczurów szybko i skutecznie.

Szczur wędrowny najczęściej pojawia się  domach, gdzie żeruje głównie w kuchni. Jest płochliwy, co utrudnia jego schwytanie. Niejednokrotnie, aby skutecznie pozbyć się szczura wędrownego, konieczne jest zastosowanie skumulowanych środków, zarówno chemicznych jak i fizycznych. Bardzo istotne jest to, że każdy szczur jest potencjalnym zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Zniszczone instalacje teletechniczne, uszkodzenia ocieplenia budynku to najczęściej spotykanie objawy zagnieżdżenia się w naszym domu kun. Z uwagi na objęcie tych gryzoni ochroną, możliwe jest ich odstraszanie lub zastosowanie specjalnych pułapek. Profesjonalne urządzenia gwarantują skuteczne pozbycie się kuny z naszego otoczenia.

Ogrodnicy zapewne znają nornice, które żyją w ziemi. Występująca w Polsce nornica ruda wyglądem przypomina mysz, jednak jest od niej mniejsza. Walka z nornicami jest znana chyba każdemu, kto dba o swój ogród. Stosowanie odpowiednich środków chemicznych nie zawsze jest efektywne. Likwidacja szkodników powinna obywać się z użyciem różnych metod, które skutecznie poradzą sobie z tym gryzoniem.

Podobny problem stanowią krety. To ssaki owadożerne, który również niszczą ogrody, uprawy i nasze otoczenie. Jego nikła aktywność w ciągu dnia przysparza sporych problemów, aby skutecznie zwalczać te szkodniki. Konieczne jest zastosowanie radykalnych środków jakim jest na przykład  gaz, który efektywnie wyeliminuje  problem.

Usuwanie szkodników obejmuje także karczowniki, które z uwagi na ich płodność oraz liczebność, stanowią poważne zagrożenie dla upraw roślinnych. Z wyglądu przypominają mysz, jednak dużo mniejszych rozmiarów. Skuteczne zwalczanie karczowników jest działaniem zaplanowanym, które obejmuje przede wszystkim metody chemiczne.